Prikupljali novac za gladnu djecu svijeta
Autor: Administrator , 28. 5. 2013.

marija2.JPGSajam je otvorio požeški gradonačelnik Zdravko Ronko koji je kazao kako nema potresnije slike od gladnoga djeteta, ali ni uzvišenije geste od pružanja pomoći takvima.

marija3.JPG

U požeškoj OŠ Antuna Kanižlića danas je održan cjelodnevni humanitarni sajam na kojem su se prikupljali novci za gladnu djecu svijeta, odnosno humanitarni pokret Marijini obroci. Na ovu ideju došao je Fran Lisec, učenik 5. razreda ove škole i njegova vjeroučiteljica Ana Marija Biršić Glibo.

-Na televiziji smo gledali film o humanitarnoj organizaciji Marijini obroci koja pokušava nahraniti što više djece u najsiromašnijim zemljama Afrike i Azije. Bili smo duboko dirnuti djecom koja trpe od gladi, svakog dana njih 18.000 umre od gladi, i u nama se javio osjećaj da i mi moramo nešto učiniti. Nastojali smo senzibilizirati djecu i nastavnike i svi zajedno smo uz odobrenje i pomoć naše ravnateljice nakon poduljih priprema organizirali ovaj sajam. Drago nam je što smo djecu potaknuli da čine dobro i da ubuduće primjećuju one koji su u potrebi – objasnila je vjeroučiteljica Ana Marija Biršić Glibo.

Prikupljali novac za gladnu djecu svijetaUčenici su i prije ovog sajma malim odricanjima prikupljali novac, a za sajam su od kuće donijeli knjige, slikovnice, igračke, nakit, ukrasne predmete i odjeću koje su prodavali tijekom cijelog dana i na taj način prikupljali novac. Pomoć su im pružili i učenici Glazbene škole koji su tijekom cijeloga dana održavali koncerte.

Prikupljali novac za gladnu djecu svijeta

-Na inicijativu ravnateljice OŠ A. Kanižlića, Glazbena škola je svesrdno prihvatila sudjelovati na ovom sajmu. Na ovaj način željeli smo barem malo pomoći da se ublaži glad djece. Smatram da bi za ovakve akcije trebali svi biti puno više senzibilizirani i pomagati u svakom trenutku – kazao je Veljko Valentin Škorvaga, ravnatelj Glazbene škole čijih je stotinjak učenika sudjelovalo u glazbenom programu sajma.

marija1.JPG

-Po školi sam s prijateljicom dijelila letke o Marijinim obrocima, a od kuće sam donijela plišane igračke koje sada prodajemo. Drago mi je što možemo pomoći nahraniti gladnu djecu – kazala je Barbara Bošnjak, jedna od učenica škole.

marija2.JPG

Prikupljali novac za gladnu djecu svijeta

–Kroz akciju Marijinih obroka uz malo truda možemo učiniti veliko i plemenito djelo te pokazati ljubav koja nam je svima itekako potrebna – poručio je gradonačelnik Ronko.

Izvor:http://www.vecernji.hrhttp://www.pozega.hr