Hvala vam svima od srca!
Autor: Ana-Marija Biršić Glibo, 11. 6. 2015.

Dragi učenici i učenice,

ovogodišnja, naša treća po redu, humanitarna akcija za djecu Marijinih obroka je završena. Pokazali ste izrazitu brižnost i dobrotu prema najsiromašnijima, prema izgladnjeloj djeci.

Od srca vam zahvaljujemo na vašem otvorenom srcu, nesebičnom doprinosu i sudjelovanju u ovoj  humanitarnoj akciji. Bili smo jako uspješni. Našim zajedničkim  odricanjem i požrtvovnošću  prikupili smo nešto više od

18,000.00 kn.

Budite ponosni što ste  dio ovog jednostavnog i djelotvornog rješenja za glad u svijetu.

U ime djece Marijinih obroka

hvala vam od srca!!

Ana-Marija, vjeroučiteljica

„Vodi nas vrlo jednostavna i djelotvorna ideja: izgladnjeloj  djeci na rubu najtežeg siromaštva, izgladnjelosti i smrti pružiti skroman ali zdrav obrok u školi. „Marijin obrok“ toj je  djeci  najčešće jedini obrok u danu. Posebno nas potiče i motivira činjenica  da za samo stotinjak kuna godišnje djetetu možete spasiti život i pružiti mu školovanje. Ovim velikim i sada redovitim godišnjim Projektom želimo u djeci razvijati solidarnost, odgovornost, požrtvovnost  i brigu za bližnje, želimo ih poticati da uviđaju i prepoznaju one koji su u potrebi,  da se angažiraju i aktivno uključe u pružanju pomoći drugima.

Jako nas raduje što su mnogi i u našem gradu prepoznali vrijednost i dobrotvornost ovog projekta Marijinih obroka i otvorili svoja srca za buduću suradnju, što će omogućiti još većem broju djece da primaju Marijin obrok. Mnogo je truda, srca i radosti uloženo u ovaj Projekt, hvala na svakom daru, posebno djeci i roditeljima. Ove godine uspješnost je bez sumnje opet velika: prikupljeno je nešto više od 18 000,00 kn,  što će u cijelosti biti uplaćeno na račun Marijinih obroka Hrvatska.

Zahvaljujemo svima koji su nam  pružili podršku: Gradu Požegi i dogradonačelniku  g. Darku Puljašiću (koji je otvorio Humanitarni sajam), zamjeniku župana Požeško-slavonske županije,  g. Ferdinandu Trohi,  Katehetskom uredu Požeške biskupije, Katoličkoj osnovnoj školi, OŠ D. Cesarić, OŠ J. Kempfa, Plesnom Studiju gđe Marine Mihelčić, dječjim vrtićima grada Požege, srednjim školama. Zahvaljujemo posebno i na suradnji koja nam je pomogla da budemo uspješniji: TZ grada Požege, Komunalcu grada Požege, g. Draganu Turkalju, vlasniku restorana Obrtnički dom, Gradskoj knjižnici i čitaonici Požega, Slogi  d.d., Orljavi d.o.o., knjižari PIN, Foto Kaći, Odredu izviđača „Jozo Koutni“ Požega, svim novinarima i medijima koji su pratili naše aktivnosti, svim građanima koji su bili uz nas.

U  ime one djece koja u ovom trenutku čekaju Marijin obrok, hvala svima od srca. „     Ana-Marija