Dječji gradski maskenbal
Autor: Marija Čuljak, 18. 2. 2015.

Svi bar jedan dan u godini poželimo biti netko drugi, a danas su to mališani naše Škole i ostvarili. Danas je na zanimljiv i šaren način predstavljena naša lijepa Hrvatska.

Ove su godine na Dječjem gradskom maskenbalu sudjelovale sve četiri požeške osnove škole – Osnovna škola Dobriše Cesarića, Osnovna škola Antuna Kanižlića, Katolička osnovna škola te Osnovna škola Julija Kempfa.

Učenici svih požeških osnovnih škola svoje su maske predstavili prolazeći veselom povorkom kroz naš Grad.

Potom se vesela povorka zaputila u dvoranu Grabrik gdje su, uz maske, prezentirali i svoje scenske nastupe.

Cijeli je događaj otvorio požeški gradonačelnik Vedran Neferović.

Možemo se pohvaliti kako su našu Školu predstavljali svi učenici i učiteljice nižih razreda.

Naša je škola svoj program započela s malim patkicama. Ove su zanimljive kostime nosili učenici 1. a razreda i njihova učiteljica Valentina Mirković.

Kako izgledaju grozdovi naših požeških vinograda pokazao nam 1. b razred. Svoje male grozdove predvodila je učiteljica Zdenka Matković.

Znamo da je život pčelica dinamičan, a kako te marljive i vrijedne životinjice izgledaju prikazali su nam učenici 1.c razreda i njihova učiteljica Marijana Barun.

Licitarska srca među najljepšim su simbolima Hrvatske. Kako izgledaju spomenuti simboli ljubavi, privrženosti i pažnje, prikazali su nam učenici 2. a razreda, a vodila ih je njihova učiteljica Elvira Baričevac.

Slavonski svatovi učinili su ovaj događaj još veselijim. Učiteljica Gordana Opić i njezin 2. b razred prikazali su nam kako izgledaju veseli hrvatski svatovi.

Crveno-bijele kockice odjenuli su se učenici 2. c razreda sa svojom učiteljicom Vlastom Jezerčić.

Svijet hrvatske bajke iz pera Ivane Brlić Mažuranić prikazan nam je djelom Šuma Striborova. Taj bajkoviti svijet prikazali su nam učenici 3. a sa svojom učiteljicom Ružicom Suton.

Najstariji pisani trag hrvatske pismenosti, Baščansku ploču, na sebi su nosili učenici 3. b razreda i njihova učiteljica Slavica Jelić.

U povijest su nas vratili učenici 3.c razreda prikazom hrvatskog plemstva u čemu im je pomogla učiteljica Svjetlana Ružić.

Cijela je dvorana bila u znaku najljepše zastave na svijetu. Hrvatsku zastavu predstavili su nam  učenici 3.d razreda s učiteljicom Ksenijom Teskač.

Rudinske glave, arheološki suvenir požeškoga kraja, predstavili su nam učenici 4. a i učiteljica Irena Topalušić.

Uz slavonske zvuke čuli smo poznati slavonski instrument – tamburu. Svirali su nam učenici 4. b razreda s učiteljicom Kristinom Petrović.

S uigranom ekipom nogometaša i njihovih navijačica završilo je predstavljanje naše Škole. Do kraja smo navijali za 4. c i njihovu učiteljicu Baricu Matijević.

Nakon predstavljanja svih požeških osnovnih škola, vrijedni je žiri zbrojio bodove.

Naš je 4.a rezred sa svojom učiteljicom Irenom Topalušić osvojio prvu nagradu, izlet pod pokroviteljstvom APP-a Požega u Zlatni Lug. Čestitamo!!

Možemo zaključiti kako smo odlično proveselili te smo se sretni i zadovoljni zaputili svojim kućama.

Marija Čuljak, učiteljica Hrvatskog jezika