Otvorene predbilježbe za škole za novi filmski ciklus "Sedmi kontinent"
Autor: Administrator , 10. 9. 2014.

Uz već 15 uvrštenih najboljih europskih ostvarenja filma za djecu iz Francuske, Njemačke, Norveške, Nizozemske i Hrvatske, program za školsku godinu 2014./2015. donosi i 3 nova filma.

Novu interpretaciju poznate bajke “Ružno pače” Hansa Christiana Andersena koju uz bajkovite tonove Čajkovskog pripovijeda proslavljeni majstor ruske animacijske škole Garri Bardin, za 2. i 3. razrede. Iranski film “Djeca raja” za 3. i 4. razrede donosi toplu priču o odrastanju u siromašnoj obitelji koja se ne odriče vlastita sustava vrijednosti. Kinesko filmsko ostvarenje “Ovisnik o Internetu” predstavlja rehabilitacijski centar za tinejdžere koji se liječe od ovisnosti o internetu u zemlji koja je prva takvu ovisnost proglasila kliničkim poremećajem. Film je namjenjen učenicima 7. i 8. razreda.

Novi program filmova i popratnih aktivnosti “Sedmog kontinenta” kao i likovni programi Muzeja suvremene umjetnosti, predstavljeni su 2. rujna u 14 sati u prostorima Muzeja suvremene umjetnosti, Avenija Dubrovnik 17. Odazvalo se 50-tak ravnatelja, učitelja razredne nastave, profesora hrvatskog jezika i likovne kulture iz grada Zagreba i Zagrebačke županije čime je potvrđen veliki interes prema medijskoj kulturi odnosno filmskoj pismenosti u nastavi kao i prema dodatnim likovnim programima temeljenim na djelima umjetnika iz postava MSU-a.

Udruga je najavila i realizaciju podprograma “Film u bolnici” za djecu u zagrebačkim bolnicama, programa “Mreža filmskih debatnih klubova” za osnovne škole, nastavak projekta “Inkluzivne projekcije i analize filma”, nastavak projekta “Putujući Sedmi kontinent” na nacionalnoj razini te realizaciju pilot projekta “Lektirni naslovi tijekom zimskih praznika”.

Jesenski ciklus flmskog programa Sedmi kontinent u Muzeju suvremene umjetnosti započinje 7. listopada i trajat će do 1. prosinca 2014. Predbilježbe su otvorene od 3. rujna i sve informacije se mogu dobiti na e-mail: info@sedmikontinent.org.

Kako približiti umjetnost djeci te učiniti da je ona razumiju i da  postane sastavni dio njihovog života kroz film,  osmislila je udruga „Djeca Susreću Umjetnost“ u okviru filmskog programa “Sedmi kontinent” i s velikim uspjehom privukla i zainteresirala mnogobrojnu djecu koja sa znatiželjom prate projekcije te sudjeluju u analizama filma.  Filmski program namijenjen djeci osnovnih škola i vrtića, imenovan prema igranom filmu Dušana Vukotića “Sedmi kontinent” ponudio je dosada više od 100 filmskih projekcija u partnerstvu s Muzejom suvremene umjetnosti Zagreb u kino dvorani Gorgona, 280 analiza filma i više od 50 razgovora s filmašima.  U programu je dosada sudjelovalo više od 15.000 osnovnoškolaca.

Filmski program Sedmi kontinent želi u svom djelovanju predstaviti odgojiteljima, učiteljima, nastavnicima i djeci naslove aktualne filmske umjetnosti pri čemu se vodi računa o kvaliteti izabranih djela, sadržajnoj, autorskoj i žanrovskoj raznolikosti. Pažljivo smo sastavili filmski program i niz edukativnih aktivnosti koji se naslanjanju na plan i program medijske kulture u osnovnoj školi.

Više informacija potražite na http://www.msu.hr

Vijest preuzeta s portala: http://www.skole.hr