Ukupno: 6101999

Poruka roditeljima i učenicima
Autor: Valentina Čurčić, 30. 3. 2020.

Dragi roditelji i učenici,

obraćamo vam se kako bismo naglasili značaj korištenja udžbenika u samostalnom učenju učenika.

Škola na daljinu osigurava kontinuitet obrazovanja učenicima u ovoj izvanrednoj situaciji kako se ne bi ponavljala školska godina. U njoj se traže novi načini poučavanja koji djeluju kao dodatna opterećenja, no moramo savladati bilo kakav nemir jer učenici moraju ostati mirni da bi bili uspješni.

Taj mir treba osigurati spoznaja o važnosti učenja iz udžbenika.  Znamo kako se na kraju svake školske godine od učenika očekuje usvojenost određenih znanja i vještina, tj. ostvarenost očekivanih ishoda. Njihov popis, sadržaji i aktivnosti kojima se do njih dolazi nalaze se u svakom udžbeniku na početnoj stranici svake cjeline  ili teme. Mnogi su učenici i do sada bili samostalni u učenju te su se bez ičije pomoći snalazili proučavajući koji se sadržaji nalaze u kojoj cjelini, što se njima postiže, na koji način i u kojoj mjeri. Njima, ali i ostalima koji udžbenik  do sada nisu koristili u dovoljnoj mjeri, sve potrebno za uspješnost nalazi se u njemu. Kako bi krajnji rezultati rada učenika bili što bolji,  njihovi učitelji u školi su im pomagali na različite načine: prezentiranjem i tumačenjem,  dodatnim materijalima te izvođenjem određenih aktivnosti. U školi na daljinu oni i dalje nude svoju pomoć upućivanjem na korištenje dodatnih aktivnosti i zadataka gledanjem televizijskih programa ili radom u određenim digitalnim alatima ili na platformama.

U kojoj će mjeri učenik usvojiti određeni sadržaj te ostvariti očekivani ishod, ovisi isključivo o njima. Ponavljamo da se osnovna znanja potrebna prosječnom učeniku koji radi na ostvarivanju ishoda nekog predmeta nalaze u udžbenicima.

O individualnim sposobnostima, radu, željama i mogućnostima svakog učenika ovisi koliko će proširiti svoje spoznaje i ojačati trajnost usvojenog znanja. Stoga svatko od njih uz pomoć svojih učitelja u ovom trenutku odlučuje o dodatnim sadržajima i zadatcima. Ovisno o uloženom trudu moći ćete svoje kompetencije koristiti na svrhovit način.

Stoga, dragi učenici, učite i budite vrijedni. Očekivane ishode određenog razreda postići  ćete prvenstveno strpljivim i redovitim dnevnim radom iz vaših udžbenika koji su jamstvo ostvarivanja očekivanih ishoda. Slušajući upute svojih učitelja ostvarit ćete i puno više od toga, a što može biti izuzetno bitno u vašoj školi za život.

Nadamo se da cijenite suradnju u kojoj dajemo sve od sebe kako bismo putem dodatnih digitalnih materijala u našoj virtualnoj učionici pomogli u ostvarivanju očekivanih ishoda u svim predmetima. Očekujemo da i vi date sve od sebe kako bi ova nastava na daljinu bila učinkovita.

vaš Stručni tim za podršku pri realizaciji nastave na daljinu OŠ Antuna Kanižlića

Priloženi dokumenti:
Poruka_roditeljima.docx (15.12 KB)