Terenska nastava četvrtaša u Zagreb
Autor: Valentina Čurčić, 12. 5. 2016.

Učenici  četvrtih  razreda  (4.a,4.b i 4.c) bili su s  učiteljicama Ružicom, Slavicom i Svjetlanom 10.5.2016. na terenskoj nastavi u  Zagrebu.

Renata  Soldo,  učenica  4.c razreda,  koja  piše izvrsne sastave, opisala je na satu Hrvatskoga jezika svoj doživljaj  terenske nastave.

Terenska  nastava u Zagreb

Dana  10.svibnja 2016.godine četvrti razredi naše Škole išli su na terensku nastavu u Zagreb. Kako bismo znali kako doći do određenog mjesta u Zagrebu, s nama je išla pratiteljica Anamarija Sacher.

Prvo smo posjetili katedralu. Jako je visoka, a iznutra je prekrasna. Nakon toga smo posjetili Tehnički muzej. U muzeju je i rudnik. Neki su se učenici malo i uplašili. Bili smo i u planetariju i vidjeli mnoge zvijezde. Već smo i ogladnili pa smo otišli u McDonald's. Jeli smo male hamburgere, pommes frites i pili sok. Ja sam se baš najela, a vjerujem da su i drugi. Nakon ručka krenuli smo u Zoološki vrt. Vidjeli smo razne životinje.S vi smo fotografirali jer su sveživotinje na svoj način zanimljive i posebne. Na kraju ono najzanimljivije - Muzej iluzija! Bilo je čarobno! Neke je čak od jedne prostorije s kosim podom zaboljela glava, pa i mene. Sve bilo je nevjerojatno!

Ova terenska nastava bila je najbolja od svih. Ponovila bih je stoput!

Izdvojeno iz pojedinih učeničkih pisanih sastava:

U katedrali smo vidjeli „tijelo“ Alojzija Stepinca. Najviše mi  se svidjelo pismo na zidu napisano glagoljicom.

Išli smo na Gornji grad. Vozili smo se uspinjačom. Vidjeli smo suvenire, kulu Lotršćak, crkvu svetog Marka i zgradu Sabora. I šećer na kraju, Muzej iluzija. Bilo je baš fora. Lijepo sam se zabavila i bio je to najbolji  izlet na svijetu!

Gabrijela Jurić 4.c

Poslije smo išli na Trg bana Jelačića i na Manduševac. Tamo sam bacila novčić i zaželjela želju. Onda smo se vratili u bus i krenuli kući. Putem smo pjevali i pričali viceve. Bilo nam je jako zanimljivo.

Barbara Šmit 4.c

Bilo nam je zanimljivo jer smo bili u nekoj „ludoj“sobi. Vidjeli smo i biljke na stropu.

Nikola Macaljuk 4.c

U Muzeju iluzija je bilo odlično. Imao sam osjećaj da letim u sobi s ogledalima.

David Blatančić 4.c

Na ovom smo putovanju puno naučili.

Klara Filić 4.c

Bilo je lijepo čuti i recitiranje pjesmice Zagreb učenika 4.b razreda i učiteljice Slavice. Mikrofon je svima bio zanimljiv i puno je učenika pričalo viceve.

Klara i Gabrijela su sastavile mali kviz o Zagrebu i provele ga u autobusu preko mikrofona.

Učenici su dobili zadatke po skupinama koje će prezentirati na plakatima i u obliku ppt prezentacija. Zagreb je ne samo glavni grad RH već i prepoznatljiv europski grad  i u njemu bismo trebali provesti više dana da ga bolje upoznamo. Opjevali su ga mnogi naši pjesnici i glazbenici.

Svjetlana  Ružić