Ukupno: 6102007

I mi sudjelujemo na Međunarodnom matematičkom natjecanju "Klokan bez granica" 2015.
Autor: Administrator , 4. 2. 2015.

Pod pokroviteljstvom Hrvatskog matematičkog društva 19. ožujka 2015. godine u 12 sati i 30 minuta održat će se po sedamnaesti put Međunarodno matematičko natjecanje "Klokan bez granica".
  U isto vrijeme s približno istim zadacima natjecat će se učenici Armenije, Austrije, Belgije, Bugarske, Brazila, Bjelorusije, Kanade, Švicarske, Cipra, Češke, Njemačke, Ekvadora, Estonije, Španjolske, pokrajine Katalonije, Finske, Francuske, Gruzije, Grčke, Hrvatske, Mađarske, Indonezije, Irana, Italije, Kirgistana, Kazahstana, Kolumbije, Litve, Moldavije, Makedonije, Meksika, Mongolije, Nizozemske, Norveške, Obale Bjelokosti, Pakistana, Poljske, Portorika, Portugala, Paragvaja, Rumunjske, Srbije, Rusije, Švedske, Slovenije, Slovačke, Tunisa, Ukrajine, Velike Britanije, Sjedinjenih Američkih Država, Venezuele, Čilea, Gane, Irske, Izraela, Kostarike, Latvije i Malezije.

smiley SRETNO I VESELO SVIMA !!!heart

Natjecati se mogu svi učenici od 2. – do 8.r  u 5 kategorija: PČELICE (2.R), LEPTIRIĆI(3.R), ECOLIERI (4. I 5.R), BENJAMINI (6. I 7. R) I CADETI (8.R).

Svi učenici zainteresirani za sudjelovanje, neka se jave svojim učiteljicama i predmetnim nastavnicima matematike i donesu 15 kuna, što prije.
    Kako bi školski povjerenik za natjecanje pravovremeno izvršio prijavu za sve sudionike po kategorijama.
                         Povjerenik za našu školu je:
                                         Martina Lovrić, prof. matematike

smiley SRETNO I VESELO SVIMA !!!heart

"Klokani bez granica"

Udruga "Klokani bez granica" međunarodnog je karaktera i okuplja predstavnike velikog broja Europskih zemalja. Njezin je cilj popularizirati matematiku i omogućiti širenje osnovne matematičke kulture. Glavna joj je zadaća organizacija igre - natjecanja "Matematički klokan" koja popularizira matematiku među mladima. Namjera je motivirati učenike da se bave matematikom izvan redovitih školskih programa.

Igra - natjecanje

Motto igre - natjecanja "Matematički klokan" je: bez selekcije, eliminacije i finala. Natjecanje se organizira svake godine u ožujku, istoga dana, u isto vrijeme, u svim zemljama sudionicama. Sastoji se od 12 zadataka za skupine Pčelica i  Leptirić, odnosno 24 zadatka za sve ostale skupine. Zadaci su raznovrsni i poredani od lakših prema težima. Za svaki je zadatak ponuđeno pet odgovora od kojih je samo jedan ispravan. Službeni su jezici "Klokana" francuski i engleski, a pitanja su prevedena na jezike zemalja sudionica. Igra - natjecanje se samofinancira članarinom sudionika - natjecatelja. Prikupljena se sredstva koriste za organizaciju, pripremu zadataka i simbolične poklone svim natjecateljima. Najmanje polovina prikupljene svote mora se potrošiti za nagrade najboljima.

PROPOZICIJE

ZA SKUPINE ECOLIERS, BENJAMINS, CADETS, JUNIORS I STUDENTS

• vrijeme pisanja je 75 minuta
  • rješava se 24 zadatka