Za djecu i roditelje

Obrazovanje

U dramatičnom finalu pobjeda Sokolovca
Autor: Administrator , 4. 4. 2014.

POŽEGA – U organizaciji Školskog sportskog saveza Požeško-slavonske županije u dvorani Grabrik održano je prvenstvo ŠŠD osnovnih škola Požeško- slavonske županije u odbojci za djevojčice 7.-8. razreda.

U skupini A su četiri ekipe igrale po kup sustavu, a u skupini B tri ekipe po jednostrukom bod sustavu.

U skupini A su bili: ŠŠD Sokolovac OŠ A. Kanižlića Požega), ŠŠD Trenk (OŠ V. Nazora Trenkovo), ŠŠD Mladost (OŠ Mladost (Jakšić), ŠŠD Sokol (OŠ D. Cesarića Požega).

U skupini B su bili: ŠŠD Šijak (OŠ V. Korajca Kaptol), ŠŠD Mladost (OŠ Braće Radića Pakrac), ŠŠD Sloga (OŠ J. Kempfa Požega).

Nakon razigravanja u skupinama pobjednici skupila igrali su za 1.-2. mjesto, a drugoplasirane ekipe iz skupina za 3.-4. mjesto.
     U finalnoj utakmici sastale su se djevojčice ŠŠD Sokolovac i ŠŠD Sloga. Prikazana odbojka je bila na vrlo visokoj razini za ovaj uzrast, a o pobjedniku su odlučivale nijanse. Nakon dva seta rezultat je bio 1:1 pa je treći set odlučio o prvaku. Treći set se igra do 15 poena ili dok jedna od ekipa ne stekne prednost od dva poena razlike. Koliko su ove dvije ekipe izjednačene govori podatak da se treći set igrao do rezultata 23:21.
        Na kraju pobjeda je pripala ŠŠD Sokolovac i djevojčice OŠ A. Kanižlića će predstavljati Požeško slavonsku županiju na poluzavršnom državnom natjecanju regije Istok.

Rezultati:
Skupina A: ŠŠD Sokolovac – ŠŠD Sokol  2:0, ŠŠD Trenk – ŠŠD Mladost (J) 0:2, ŠŠD Trenk – ŠŠD Sokol 0:2, ŠŠD Sokolovac – ŠŠD Mladost (J) 2:0.
Skupina B: ŠŠD Mladost (P) – ŠŠD Sloga 0:2, ŠŠD Šijak – ŠŠD Mladost (P) 0:2, ŠŠD Sloga – ŠŠD Šijak 2:0.
Utakmica za 3.-4. mjesto ŠŠD Mladost (P) – ŠŠD Mladost (J) 1:2.
Utakmica za 1.-2. mjesto: ŠŠD Sokolovac – ŠŠD Sloga 2:1.
Redoslijed: 1. ŠŠD Sokolovac, 2. ŠŠD Sloga, 3. ŠŠD Mladost (J), 4. ŠŠD Mladost (P), 5. ŠŠD Sokol, 6. ŠŠD Šijak, 7. ŠŠD Trenk.