Ukupno: 6102057

Vrijednim rukama do Božićnog sajma
Autor: Administrator , 17. 12. 2013.

U ovo predbožićno vrijeme, pravim blagdanskim duhom  naši su  se  učenici odvažili stvarati božićne ukrase, kolače i druge prigodne proizvode. Ustrajnim nastojanjem da ostvarimo želju - organiziramo Božićni sajam, uspjeli smo pokazati da i u ovim teškim vremenima volja za pomoći drugima nije nestala. Naprotiv, s osmijehom na licu i željom za pomoći ostvarili smo cilj.

Sajam je održan 12. 12. 2013 g. u školskom dvorištu. Otvoren je u 10 sati te je trajao do podneva, a nastavio se i u drugoj smjeni - od 16 do 19 sati. Prije samog otvorenja učenici su s nastavnicima na štandove postavljali predmete i ukrase namijenjene prodaji. Uz zvuke božićnih pjesama, vedrine nije nedostajalo. Kada je sve bilo spremno i prvo zvono zazvonilo, dvorište je bilo puno učenika. Ubrzo su počeli stizati i prolaznici te ostali građani. Važno je napomenuti da je ovaj sajam u našoj školi postao tradicionalan. Glavni organizator bila je nastavnica Renata Marinić, ali su svi nastavnici, zajedno s učenicima, pomogli u pripremanju. Na štandovima su se našli ručno izrađen božićni nakit, igračke, među kojima su se isticale drvene koje su izradili učenici, knjige, a mogli smo se i okrijepiti toplim napitcima. Sajmu su prethodile i radionice na kojima su izrađivani adventski vijenci te motivi svetaca i anđela od kukuruzne perušine. Sav prihod ima humanitarnu namjenu. Kako bi sve prošlo u u veselju, tijekom cijelog dana čule su se božićne melodije, a svoj su doprinos dali i Mali i Veliki zbor naše škole čiji su članovi ispod šatora pjevali prigodne pjesme.

Budući da je ovo sajam koji bez učenika ne bi polučio uspjeh, odlučili smo intervjuirati jednu sudionicu, Mariju Glibo, učenicu 8.a razreda koja nam je odgovorila na nekoliko pitanja.
Što te potaknulo na sudjelovanje u pripremanju ovoga sajma?
-Mislim da je žalosno što neke obitelji ne mogu  božićne dane, pa ni sam Božić provesti bez raznih problema i brige, stoga je to sasvim dovoljan poticaj. Zašto se ne bismo potrudili nekome pomoći i tako mnoge učiniti sretnima? Mislim da svrha ovog Božićnog sajma nije mogla biti ljepša!
Što si sve točno radila?
-Kao zadatak sam si uzela napraviti kolače koje sam pekla zajedno s mamom. Zatim sam u školu išla pakirati, kako svoje, tako i ostale kolače te sam ih na samom sajmu i prodavala.
Kakva je atmosfera vladala za vrijeme trajanja sajma?
-Po meni je atmosfera bila odlična. Kupci su bili prilično zadovoljni onime što smo im nudili. Odaziv kupaca bio je velik.
Što se sve moglo naći na štandovima?

NOVINARSKA SKUPINA
                                                                              Helena Majer i Klaudija Mihalj, 8.a

Školski adventski hodnik

Adventsko vrijeme osjeća se na svakom kotraku naše škole. Pogledajte kako su naši učenici, zajedno sa svojim učiteljima i nastavnicima, ukrasili školski hodnik.