Ukupno: 6102054

NAŠI DRUGAŠIĆI NA SOVSKOM JEZERU
Autor: Administrator , 4. 11. 2013.

Naši su drugašići 28. listopada krenuli na terensku nastavu na Sovsko jezero. Kako im je tamo bilo i što su sve naučili neka nam sami ispričaju.

U ponedjeljak smo posjetili Sovsko jezero u blizini Sovskog dola. Autobusom smo otišli do tamo. Sovsko jezero je prirodno jezero u kojem živi biljni i životinjski svijet.

Jezero je dobilo ime po sovama. Čuli smo i nekoliko legendi o ovom jezeru.

Meni se najviše svidjela legenda koja kaže da je blizu jezera bio grad kojeg je grom srušio.

Svidjela mi se i livada do jezera jer smo se na njoj igrali lopticama.

Nakon toga smo otišli na brdo vidikovac i tamo sam s dalekozorom promatrao svoj zavičaj.

Sa terenske nastave smo se vratili oko 13 sati.

Meni se jako svidjelo na jezeru jer sam tamo naučio nešto novo.

Radujem se idućoj terenskoj nastavi.

Erik Hajpek, 2.a

Moj izlet danas na Sovsko jezero i nije dobro započeo. Zaboravio sam i ja i moja mama da je to danas.

Spakirao sam torbu po rasporedu za ponedjeljak i krenuo na stanicu. Da nije bilo mog frenda Matka, ponio bih ja sve knjige. Kad mi je to spomenuo, trčao sam kući, izvadio knjige, uzeo nešto slatkiša i krenuo nazad na stanicu.

Pred školom su svi već bili u autobusu, tako da si nisam ni sendvič kupio, ali najeo sam se ja ujutro pahuljica. I bila mi pošteno muka u autobusu. Jedva sam čekao da se autobus zaustavi.

Posjet Sovskom jezeru bio je uzbudljiv i jako lijep. Najviše mi se svidjelo to što je sve jako čisto i uredno. Najsmješniji mi je pad učenika iz b razreda na izvoru. Šteta samo što je bilo kratko.

Ma svaki izlet je meni super, pogotovo kad se zaustavimo i na igralištu.

Učiteljice, kad idemo opet?

Toni Marinović, 2.a

Dana 28. listopada u 8 sati krenuli smo autobusom prema Sovskom jezeru. S mojim 2.a razredom išli su i drugi učenici naše škole. Kada smo stigli, jedna nas je učiteljica upozorila o pravilima ponašanja; što smijemo, a što ne. Zatim smo igrali igru koji će razred zapamtiti više rijeka koje je učiteljica Slavica spomenula. Nakon kviza smo išli na vidikovac. Ondje smo gledali kakav je naš zavičaj.

Bilo mi je jako lijepo i volio bih da možemo češće negdje putovati, družiti se, vidjeti i naučiti nešto novo.

SOVSKO JEZERO

Sovsko jezero je prirodno jezero. Ostatak je Panonskog mora. Smješteno je na Dilj gori. Okruženo je šumom hrasta, bukve i graba. Bogato je biljnim i životinjskim svijetom.

Milan Štetić, 2.a