Proslavili smo Dan Škole
Autor: Marija Čuljak, 18. 6. 2015.

16. lipnja 2015. naša Škola proslavila je svoj dan. Kao i svake godine, i ove su učitelji i učenici pripremili niz aktivnosti kojima su pokazali što su sve učenici naučili i postigli tijekom školske godine.

15. i 16. lipnja u Školi je proveden projekt Dan otvorenih vrata – dan obrnutih uloga. Tijekom ta dva dana učenici su u potpunosti preuzeli školu: zamijenili su uloge sa svojim učiteljima, ali i svim ostalim školskim osobljem. Vrlo odgovorno i ozbiljno obavljali su svoje dužnosti i pokazali svima nama da je Škola sigurna u rukama učenika.

Proslava Dana Škole započela je svečanom sjednicom Učiteljskog vijeća u Gradskom kazalištu na kojoj su dodijeljene nagrade i priznanja svim učenicima koji su marljivo i vrijedno radili tijekom godine i na različitim natjecanjima i natječajima osvajali prva mjesta i nagrade.

Za sportske uspjehe nagrađene su ekipe stolnotenisača i košarkašice. Nagradu su dobili i učenici koji su sudjelovali u matematičkom Međunarodnom natjecanju „Klokan bez granica“  te se plasirali među 10% najboljih u Republici Hrvatskoj, učenici koji su sudjelovali na županijskim i državnim natjecanjima i osvojili jedno od prva tri mjesta. Za odličan uspjeh tijekom svih osam godina osnovnoškolskog obrazovanja nagradu su dobili učenici osmih razreda.

Ove godine djelatnici Škole dodijelili su i nekoliko posebnih nagrada učenicima koji su svojim trudom i radom postigli posebne rezultate, zalagali se i promovirali Školu sudjelujući u brojnim aktivnostima: Nora Starčević dobila je nagradu za izuzetan rad i trud na nastavi, a Hana Novak i Karlo Maček nagrađeni su za promoviranje Škole.

Učenikom godine proglašen je Erik Hajpek iz 3.a razreda. No najvredniju titulu ponio je Luka Jengić, učenik 8.b razreda koji je za svoj rad, trud i izuzetne rezultate na županijskim i državnim natjecanjima proglašen učenikom generacije i ponosom godine.

Nakon svečane sjednice zavrtio se „Školski vrtuljak“, svečana akademija učenika i učitelja Škole.  Pjesmom, plesom i glumom učenici su prikazali sličice iz svojega školskoga života, od prvih školskih dana do završetka osnovnoškolskog obrazovanja. Na pozornici su se izmjenjivali mali i veliki, a kroz šarolike interpretacije prisutni gledatelji dobili su uvid u školski život učenika. Pod vodstvom svojih učitelja učenici su pokazali svoje talente i vještine. Pjesme, igrokazi i plesovi razveselili su punu dvoranu Gradskog kazališta koja nije štedjela dlanove za pljesak.

Valentina Čurčić, učiteljica Hrvatskog jezika