Ukupno: 6101980

Kanižlićevci za svoje prijatelje: Kolači nestali odmah, a kupuju se i ručni radovi
Autor: Administrator , 19. 12. 2014.

POŽEGA Božićni sajam u dvorištu Osnovne škole Antuna Kanižlića po svemu sudeći će razveseliti brojnu djecu slabijeg imovinskog sanja. Na akciji, u koju su se uključili svi učenici i nastavnici škole, prikupljaju se sredstva za obitelji koje ne mogu priuštiti svojoj djeci odlazak na terensku nastavu u izlete. Jeftino se mogu kupiti igračke, božićni ukrasi, odjeća, može se fotografirati s Djedom Božićnjakom i još puno toga. Sajam je već oko podneva ostao bez kolača. Kažu da je tako svake godine.

- Na sajmu koji održavamo već treći put se prodaju uradci koje su djeca radila na nastavi sa svojim učiteljima. Prodajemo i božićne kolače koje su radili roditelji. Pomogao nam je i CB radio klub "Sokol" koji je ustupio šator. Novac koji se prikupi na sajmu je za terensku nastavu učenika slabijeg imovinskog stanja. Želimo i njima omogućiti odlazak na izlete, da nitko ne bude uskraćen. Nažalost svake godine ih imamo sve više. Sad imamo možda između 20 i 30. Pokušavamo pomoći barem jednom učeniku po razredu ovisno o imovinskom stanju obitelji. Akcija traje oko sat vremena i kolači su već skoro nestali. To nam se dogodilo i prošle godine. Božićni kolači su ono što prvo ode jer su cijene stvarno minimalne. Idemo na to da se što više toga proda kako bismo što više pomogli učenicima - ispričala nam je organizatorica Renata Marinić, nastavnica tehničke kulture.

- Složili smo razne božićne ukrase, imamo anđele i snjegoviće, čestitke koje predajemo po dvije kune. Jako jeftino možete kupiti originalne ukrase koje nitko drugi neće imati i pomoći obiteljima naših prijatelja koji nemaju novca. Pozivamo sve da dođu i kupe nešto - kažu Franko Marinović i Leon Mikić, učenici osmog razreda.

- Mi smo priredili oko šest tacni kolača i pun lonac čaja. Neki daju i više od pet kuna. Prodalo se skoro sve. Sakupili smo skoro 500 kuna. Jako nam je drago što možemo pomoći prijateljima lošijeg imovinskog stanja. Ostali smo bez kolača pa ćemo pomoći drugima pri prodaji - dodaju njihovi kolege Josipa Dražetić i Karlo Franić.

- Sve što vidite su ručni radovi koje smo sami izradili. Imamo oldtimere, vlakiće i tenkiće od drveta. Sa svojim nastavnikom Nevenom Markovićem smo išli na dodatnu nastavu kako bismo ih napravili. Bilo nam je baš zabavno i smijali smo se dok smo ih radili. Te igračke su unikatne, a imat će još veću vrijednost ako ih kupite i pomognete našim prijateljima - apelirale su učenice Petra Zečević i Hana Mustapić, učenice petog razreda.

Preuzeto s portala: http://www.034portal.hr