Mali ekolozi i ove godine (p)okreću Hrvatsku!
Autor: Administrator , 23. 10. 2014.

Plakat3Sjećate li se našeg prošlogodišnjeg nagradnog natječaja? Trgovački lanac Emmezeta i naša Bioteka - udruga za promicanje biologije i srodnih znanosti organizirali su nagradni natječaj za osnovne škole “Mali ekolozi - velike nagrade!” u koji se uključilo više od 5000 osnovnoškolaca diljem zemlje! Zbog iznimno velikog odaziva i velikog truda, rada i kreativnosti koji su školarci i njihovi učitelji/ice uložili u eko-projekte, s ovim natječajem nastavljamo i ove godine!

Osnovni podaci

„Mali ekolozi - velike nagrade!“ nagradni je natječaj namijenjen osnovnim školama, točnije njihovim razrednim odijeljenjima koji trebaju osmisliti i provesti projekt vezan uz zaštitu okoliša i prirode u svojoj školi i/ili sredini u kojoj žive. Naravno, učitelji i profesori mogu malo pomoći, ali školarci moraju većinu posla napraviti sami, tj. što je samostalnije moguće.

Kako bismo potaknuli vaš kreativni zanos, navodimo neke od prošlogodišnjih projekata koji su se zaista istaknuli svojim raznolikim i zanimljivim idejama - osnovnoškolci su tako skupljali otpad, zbrinjavali divlja odlagališta, gradili kućice za ptice i druge napuštene životinje, štitili vodozemce od autocesta, svladavali tehniku filcanja vune, istraživali lokalnu bioraznolikost, izrađivali i oslikavali brojne reciklirane predmete itd. Vjerujemo da tema neće nedostajati ni ove godine, a detaljnije o projektima kojima su se osnovnoškolci bavili prošle godine možete pogledati u Izvještaju o prošlogodišnjem natječaju.

Vjerujemo kako će vas razveseliti da je nagradni fond jednako bogat kao i prošle godine, ali se ipak više nadamo da ćete biti zadovoljni svojim postignućima, sretni zbog iskustva timskog rada te da će vas ovaj natječaj potaknuti da slične projekte provodite u svojim školama i u budućnosti!

Mali ekolozi2
Ekologija pobjeđuje – Emmezeta nagrađuje!

Mali ekolozi2Tri najuspješnija projekta nagrađujemo uistinu vrijednim nagradama zahvaljući velikodušnosti trgovačkog lanca Emmezeta:

1. nagradu čini 30 notebook računala za cijeli razred i mentora/icu!
2. nagradu čini 30 tablet uređaja za cijeli razred i mentora/icu!
3. nagradu čini 30 Emmezeta poklon bonova u vrijednosti od 300 kn za cijeli razred i mentora/icu!

Nagrade su uistinu vrijedne te se nadamo da će se školarci uključiti. Svi ostali, molimo vas, raširite glas i neka vaša bivša osnovna škola ili buduća škola vaše djece iznjedri pobjednički razred!

Prijavite se putem Prijavnice 1 i pošaljite je do 23. prosinca 2014. na e-mail adresu: kontakt@bioteka.hr.

Prije slanja Prijavnice 1, molimo, obavezno pročitajte uvjete natječaja u kojima se nalaze sve potrebne informacije:
Uvjeti natječaja
Prijavnica 1

Sretno svima!

Emmezetin i Biotekin tim nagradnog natječaja

Napomena: Nagradni natječaj “Mali ekolozi - velike nagrade” ima pozitivno stručno mišljenje Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta.

Koristan link:
Detaljnije o pobjedničkim projektima prvog nagradnog natječaja "Mali ekolozi - velike nagrade!" možete pročitati ovdje.

Preuzeto s portala http://www.bioteka.hr