Škola u prirodi naših četvrtaša
Autor: Administrator , 2. 10. 2014.

Škola u prirodi i ove je godine organizirana za naše četvrtaše. Bili smo 5 dana u Selcu, 8.-12. rujna i bilo nam je odlično.

1. dan: Krenuli smo u 6:30 ispred škole.Putem do Selca posjetili smo NP Risnjak. Kad smo došli u Selce, prvo na rasporedu bilo je KUPANJE da se iskoristi svaki trenutak sunčanog vremena. Navečer smo, iscrpljeni od puta i popodneva na plaži, nakon disca brzo zaspali.

2. dan: Za početak dana - jutarnja tjelovježba. Nakon doručka krenuli smo na otok Krk. Tamo smo posjetili špilju Biserujku i grad Vrbnik. Poslijepodne smo opet iskoristili za kupanje, a prije same večere prošetali Selcem. Navečer je bio izbor za miss i mistera Selca. Bilo je teško odlučiti tko je najljepši jer su se stvarno svi potrudili.
3. dan: Kiša nam je zaželjela dobro jutro, ali nas nije omela u našim planovima, osim u onom vezanom uz kupanje. Nakon doručka ponovno smo se zaputili na otok Krk, ali ovaj put u Punat, odakle smo brodicom krenuli prema otočiću Košljunu u posjet franjevačkom samostanu. Tamo smo razgledali crkvu, tri muzeja i groblje na kojemu je donedavno bio pokopan sluga Božji fra Ivo Peran, skladatelj. Svima nam je poznata njegova pučka misa pa smo zajedno zapjevali stavak te mise Gospodine, smiluj se. Njegovi posmrtni ostaci se sada nalaze u samoj crkvi iza glavnog oltara. Poslijepodne smo rješavali radne listiće, a nakon toga iskoristili nekoliko trenutaka bez kiše i spustili se na plažu sakupljati kamenčiće koji su nam trebali za slaganje mozaika s morskim motivima. Nakon večere uslijedio je izbor za najluđu frizuru. E, tu je bilo svega, a to se može vidjeti i na fotografijama.
4. dan: Jutro bez kiše dalo nam je nadu u lijepo poslijepodne i odlazak na plažu, ali od toga ipak nije bilo ništa. N, barem nas je vrijeme toliko poslužilo da smo prošetali do Crikvenice, razgledavali ju, posjetili akvarij, vidjeli Malika, poigrali se na dječjem igralištu na plaži i vratili se do ručka u Selce. Onda je počela padati kiša. Od kupanja opet ništa. Poslijepodne smo se kratko odmorili, a onda polagano pakirali kovčege i vježbali plesove. Nakon večere bio je toliko iščekivani pidžama party, podjela diploma i tombola! Svi su bili u pidžamama osim, naravno,  partybrejkera - ČASNE!
5. dan: Jedino jutro bez tjelovježbe. Odmah nakon doručka krenuli smo busom prema Novom Vinodolskom. Nakon kratkog razgledavanja grada kupili smo stvari za povratak doma i vratili se u Selce. Nakon ručka krenuli smo prema Trsatu. Cijelim putem pratila nas je kiša. S Trsata se vraćamo ravno u Požegu. Stigli smo sretno u 20:00 pred školu odakle smo i krenuli. Cijelim putem pratila nas je kiša i što smo se više približavali Požegi, sve je jače padala da smo se u jednom trenu ozbiljno zapitali hoćemo li uopće moći stati pred školom i izaći iz busa van. No pred samom Požegom kiša je prestala i pričekala da se raziđemo svojim kuća te nastavila opet jako padati.

Bilo je dobro, bilo je lijepo! Bogu hvala na svemu!

Ana Juratović