Izložba National Geographic - Hrvatska iz zraka
Autor: Administrator , 21. 7. 2014.

rostuharNational Geographic - Hrvatska iz zraka, nova je fotomonografija i izložba koja Hrvatsku, njene prirodne ljepote, ljude i običaje prikazuje iz dosad neviđene perspektive.

Nakon Zagreba izložba će od početka srpnja do kraja rujna obići još sedam hrvatskih gradova i to sljedećim redom:

1.-13. srpnja: Dubrovnik
16.-28.srpnja: Split
31. srpnja -10. kolovoza: Hvar
12.-21.kolovoza: Zadar
22.-31.kolovoza: Varaždin
2.-13. rujna: Rijeka
16.-28. rujna: Osijek

Pogledajte  i uživajte u nekim  od fotografija...

"Sanjam da ćemo jednog dana poletjeti.
Vinut ćemo se visoko u nebo, uživati u pogledu i letjeti sve više i više.
Lakoćom paperja krstarit ćemo beskrajnim prostranstvima tišine.
Bit ćemo Sunčeva toplina.
Bit ćemo ljepota Zemlje.
Bit ćemo mir svemira.
Trenutak bez kraja."

Davor Rostuhar, Hrvatska iz Zraka

Bespilotne letjelice, ZagrebMoreška i Berba maslinaSinjski alkariPeručko jezeroMore i KontinentKajakaš, FužineStonske kamenice i Slavonska žetvaCreski labirinti i Rovinjski krovovi
Autor projekta i fotografija Davor Rostuhar 7 godina snimao je našu zemlju iz zraka, kroz sva godišnja doba, zabilježivši fascinantne prizore kojih često nismo ni svjesni. Rezultat ovog zahtjevnog projekta Kluba za ekspedicionizam i kulturu je kolekcija više od 200 originalnih fotografija koje otkrivaju nove vrijednosti prirodne i kulturne baštine Republike Hrvatske.

ngHrvatska kakvu još niste vidjeli

Prema riječima Davora Rostuhara, fotografa i putopisca koji je uz brojne fotoreportaže i feljtone izdao i četiri knjige, cilj projekta bio je „istražiti Hrvatsku iz zraka, dokumentirati je najsuvremenijim fotografskim metodama i stilom, otkriti nove vrijednosti ali i pružiti novi pogled na poznate vrijednosti“.

Projekt je od početka prepoznao najprestižniji svjetski fotografski časopis National Geographic, a dvije od pet dosada objavljenih reportaža, nagrađene su prestižnom nagradom National Geographica.
Nacionalni park Kornati koji na jadranskoj pučini čini labirint <br/>od 150 otoka najrazvedeniji je kutak Mediterana

Njen tok vodi kroz stotinu kilometara pustog krša.

Zasebno izdanje knjige na engleskom jeziku National Geographic – Croatia from above ujedno je prva hrvatska fotomonografija koja će kroz brand National Geographica doživjeti svjetsku distribuciju putem mreže ovog priznatog magazina.

Sedam godina snimanja
– Zadnjih 10-ak godina proputovao sam i dokumentirao život u gotovo stotinu zemalja svijeta, no u pauzama od dalekih destinacija, putovao sam Hrvatskom. Hrvatska iz zraka moj je najveći projekt do sad, rezultat je sedmogodišnjeg truda, odricanja, ali i velike pomoći brojnih institucija i pojedinaca bez kojih ovaj financijski i tehnički zahtjevan projekt ne bi bio moguć. Želja mi je ponuditi novi pogled na ljepote naše zemlje, potaknuti sve da još više cijenimo i čuvamo naša kulturna i prirodna blaga – naglasio je Rostuhar.

Izložbu i fotomonografiju zagrebačka publika može vidjeti u domu HDLU-a od 5. lipnja, dok će od srpnja do rujna Hrvatska iz zraka gostovati u Dubrovniku, Splitu, Hvaru, Zadru, Varaždinu, Rijeci i Osijeku.

Hrvatska iz zraka web & Facebook:

Izvori:

www.davorrostuhar.com