JESTE LI ZNALI ...OVE STVARI VAS DOKAZANO ČINE SRETNIJIMA
Autor: Administrator , 7. 11. 2013.

Ove stvari vas dokazano čine sretnijima    Sreća je ustvari najbitnija stvar u životu, jer sve ostalo što činimo ide u službu tog jedinstvenog osjećaja. Sreća se ne događa sama od sebe, i većinom ovisi samo o vama, stoga trebate znati koje stvari treba prakticirati kako bi si povećali šanse za sreću.

Sreća je krajnji cilj svačijeg života, a svime što radimo trudimo se postići to stanje. Iako ne ovisi uvijek o nama, u dosta slučajeva možemo se ponašati kao da smo samima sebi neprijatelji, ili jednostavno nismo svjesni nekih stvari kojima bi lakše dostigli sreću. Postoje načini razmišljanja i stvari kojima ćete lakše doći do ultimativne sreće.

Zahvalnost

Ovo se ne može dovoljno naglasiti. Pokazujući zahvalnost za dobre stvari u životu je najbolji alat koji će vas učiniti sretnijima. Unaprijedit će vaše odnose s ljudima, i postat ćete sami bolja osoba. Svake večeri prije nego idete u krevet pokušajte na papir zapisati na kojim ste stvarima zahvalni, i to će biti sasvim dovoljno da se osjećate sretnijima u nekoliko minuta. Ne trenirajte mozak da vidi samo negativno, već se usredotočite na pozitivne stvari u životu.

Radite ono u čemu ste dobri

Svatko je u nekim stvarima izrazito dobar. Te stvari koje dobro činiti pokušajte radite što je više moguće, jer će vam sama ta aktivnost donijeti radost. Ukoliko ste talentirani za primjerice kuhanje, pokušajte spravljati obroke što je češće moguće. Na taj način ćete biti sretniji.

Provodite vrijeme s ljudima koji vam se sviđaju

Razvijajte čvrste odnose s ljudima koje vam se sviđaju kao osobe. Dobro društvo stvara dobro raspoloženje, a provođenje premalo vremena s ljudima do kojih nam je stalo je ono zbog čega većina ljudi najviše žali. Ukoliko se smatrate introvertiranom osobom, probajte se boriti protiv toga. Družite se s kvalitetnim ljudima, i upijajte njihovo dobro raspoloženje.

Nije sve u novcu

Mnogi ljudi trče za novcem, i planiraju to činiti sve dok ga ne budu imali onoliko koliko misle da će im biti dovoljno da budu sretni. Međutim, stvar je u tome da novac ne donosi sreću. Istina, život bez njega je puno teži, ali novac dokazano ima minimalni efekt što se tiče sreće. Novac je dobar, ali prevelika želja za njim je loša. Ljubav prema novcu otežava osjećanje sreće.

Darujte

Darivanje drugih ljudi čini nas sretnijima nego kad sami nešto dobijemo. Uključite se u volontiranje, jer ono dokazano čini one kojima se njime bave zadovoljnijima. Pomisao da ste nekome pomogli, ili ga usrećili, i vama će pružiti osjećaj sreće. Učinite li nešto lijepo za nekoga, nakon toga ćete dugo Uzmite si vremena da zaista uživate u dobrim stvarima

Uživajte u dobrim trenucima

Uzmite si vremena da zaista uživate u dobrim stvarima.Prisjećajte se dragih trenutaka ili se veselite nečemu unaprijed, jer je to jedna od najvećih tajni sretnih ljudi. Fokusiranjem na ograničeno vrijeme koje imate na ovom svijetu shvatit ćete da treba cijeniti ono što je bitno.

Budite optimistični

Ključ sreće je optimizam, vjerovanje da će sve završiti na najbolji mogući način. Pesimizmom nećete ništa riješiti, a donosi vam jedino loše raspoloženje. Ljudi s pozitivnim iluzijama mnogo su zadovoljniji, manje pate od stresa, imaju veću toleranciju na bol, te su motiviraniji od drugih kad treba izvršiti određene zadatke. To vodi do uspjeha, što naravno vodi do sreće, kojoj težite.

Izbjegnite osjećaj žaljenja

Najgore što vas može zadesiti u životu jest osjećaj žaljenja. Ne želite žaliti za propuštenim prilikama, što ste uložili manje napora u nešto jer vam se nije dalo, što niste ostali u dobrim odnosima s nekim ljudima, što sami sebi niste dozvolili da budete sretniji jer ste ganjali neke manje bitne stvari. Kako biste živjeli život bez žaljenja, prvo trebate prestati brinuti o nebitnim stvarima.

Izvor:http://srednja.hr/