Dječjim tjednom poslali smo poruku ljubavi
Autor: Administrator , 14. 10. 2013.

Početak listopada u Požegi obilježen je aktivnostima Dječjeg tjedna koji se provodio od 7. do 12. Listopada, a sudjelovala su su vrtićka i osnovnoškolska djeca ujedinjena u poruci „Ljubav prije svega“.

foto: Grad Požega

Antoine de Saint-Exupéry u svom je svevremenskog i nama omiljenom „Malom princu“ izrekao  kako su „sve odrasle osobe najprije bile djeca, ali se malo njih toga sjeća“. Kad bi nas netko pitao čemu služi obilježavanje Dječjeg tjedna, ovaj bi citat mogao, između puno drugih motiva, biti poticaj organiziranja raznih glazbenih, plesnih i igrokaznih radionica i predstava. Tako će djeca osjetiti koliko su važan dio društva, a stariji će sjetiti svoga djetinjstva i malenima pomoći u njihovom kvalitetnom odrastanju.

foto: Grad Požega

Otvorenim vratima Gradsko kazalište Požega primilo je djecu 7.10. te im dodijelilo zadatak oslikavanje rekvizita i kostima koje su vidjeli. Djeca požeških vrtića održali su jesenske igre u kojima su se isticale one sa skupljanjem kestenja. Središnji dio obilježavanja počeo je na požeškoj šetnici na kojoj su se okupili vrtićarci i školarci, a čin otvorenja obavio je dječji gradonačelnik Karlo Maček – sedmaš naše škole i gradonačelnik Vedran Neferović. Nakon pozdravnih riječi, zanimljivo je bilo čuti stihove koje je recitirao voditelj Luka Knežević: „Nema svijeta ni planete gdje ne može stići dijete jer sve dječje staze vode od igre do slobode“. Uslijedili su nastupi svih dječjih vrtića, zbora Katoličke osnovne škole te nastupi članova Plesnog studija Marine Mihelčić i Plesne radionice Ilijane Lončar. Slični su se nastupi vrtićaraca, školaraca i plesača održali i tijekom narednih dana. U četvrtak, 10. listopada učenici Cesarićeve, Kempfove i naše škole u pješačjoj su zoni održali zajedničke točke među kojima se isticalo pisanje poruka koje su dijelili prolaznicima. Uključila se i Gradska knjižnica čiji su knjižničari održali prigodne radionice, a Požeški športski savez priredio je nogometne utakmice za dječake 5-ih i 6-ih razreda te odbojkaške za učenice 7-ih razreda. U dvorani Grabrik, u petak su se demonstrirale borilačke vještine u izvedbi članova Aikido kluba „Akilai“, Karate do kluba „Požega“, Kluba borilačkih športova „Bushido“ i Taekwondo kluba „Gimnazija“.

foto: Grad Požega

12. je listopada uslijedila završna priredba koju su obilježili Plesni studio Marine Mihelčić, Požeške mažoretkinje, Plesni klub BOA, Twirling klub, Plesna radionica Ilijane Lončar, GKUD - dječja sekcija, Katolička osnovna škola, Dječji vrtići Požega te Dječji vrtići  Radost i Sv. Leopold Mandić.

foto: Grad Požega

Ovo je obilježavanju ujedno i poziv svim starijima – roditeljima, djedovima i bakama, učiteljima i nastavnicima te svima koji rade s djecom – da uvijek slušaju dječje ideje, nikada ne zanemaruju njihovu kreativnost jer djeca su u mnočemu kao i odrasli, razlika je često samo u godinama.

NOVINARSKA SKUPINA